Producent zapewnia, że buty charakteryzuje stabilność i dobra amortyzacja, a przeznaczone są na długie dystanse.

Podeszłam do testu butów Kalenji Kiprun LD z ogromnym dystansem.
Dlaczego? Przerażała mnie ich „toporność”.
Wiedziałam, że pierwsze kilometry nie będą idealne, ale może z czasem…

04

Wizualnie buty mi się spodobały, dobrze współgrająca ze sobą kolorystyka na +.

Przebiegłam w nich różne dystans od 5 km do 20km.
Początkowo nie mogłam przyzwyczaić się do odczuwalnej twardości podeszwy podczas biegu, jednak gdy buty rozbiegamy to uczucie zanika i biega się dobrze.

2ka

Nie brakuje im amortyzacji, więc jeśli ktoś posiada nadprogramowe kilogramy lub ceni sobie amortyzacje w bucie i chce przebiec maraton, to buty Kalenji Kiprun LD będą dla niego odpowiednie.

06

Co z dynamiką? Tutaj małe zaskoczenie, ponieważ wcale im dynamiki nie brakuje! Nie „hamują” nas w trakcie biegu. Kilka razy robiłam w nich trening na bieżni, odcinki 100m w tempie 3:30min/km. Fakt, że but jest cięższy, ale nie przeszkadzało mi to przy robieniu przebieżek, nie biegłam wolniej, wykonałam taki trening jak w innych butach nieco lżejszych od LD.

Sprawdzają się zapewnienia producenta o stabilności i amortyzacji, mogę potwierdzić, że jest to prawda. 🙂

 

Podsumowując : Jeśli oczekujecie od buta dobrej amortyzacji lub ważycie nieco więcej zdecydowanie polecam buty Kalenji Kiprun LD.
Dobry but, za dobrą cenę. Kalenji Kiprun LD kosztuje 299,99zł. Jak na buty do biegania, które ze względu na modę biegową potrafią mieć ceny z kosmosu, ta cena jest taka akurat. Polecam. 🙂

01