Sen jest nieodłączną częścią naszego życia, pozwala nam zregenerować siły i chroni nasz organizm przed wyczerpaniem. U osób aktywnych fizycznie jest to nieodłączna część treningu (zgodnie ze schematem jedz, trenuj, śpij). Powinniśmy spać 7 – 8h dziennie, żeby czuć się dobrze. O śnie nigdy nie powinno się zapominać, on i tak sam się o siebie upomni w odpowiednim momencie. W życiu sportowca regeneracja ma bardzo duże znaczenie. Jest sposobem zwiększenia wydajności oraz potencjalnie ma wpływ na poprawę wyników.

Sportowiec wyspany  = lepsza motywacja

Sportowiec wyspany  = więcej sił

Sportowiec wyspany = więcej werwy do pracy

Sportowiec wyspany  = mniejsza podatność na kontuzję

Sportowiec wyspany  = więcej chęci do treningu

Sportowiec wyspany  = dużo radości

20150621_063325

Najefektywniejszy sen jest w nocy. Wtedy organizm najlepiej się zregeneruje. Ja osobiście staram się kłaść spać najpóźniej o 23, a wstaje po 5. Jak pójdę później niż 23 to na drugi dzień w pracy jest ciężko wytrwać do 15.

Co jeśli nie dosypiamy? Nasza sprawność fizyczna, a także psychiczna się obniża. Nasza motywacja się zmniejsza, robimy się obojętni co do różnych rzeczy nawet co do treningu! Nasze reakcje są spowolnione, zmniejsza się zdolność koncentracji, stajemy się rozdrażnieni.

Niewyspanie oraz przemęczenie organizmu sprawia, że cięższe treningi męczą nasz jeszcze bardziej.
Możemy też wykonać je słabiej niż planowaliśmy. Nie jesteśmy w stanie utrzymać solidnego planu treningowego. Efekty treningów mogą być mniej zadowalające niż zakładaliśmy. Pamiętajmy o odpowiedniej ilości snu i dbajmy o to jeśli chcemy osiągnąć zamierzone wyniki. Dla lepszego samopoczucia, większej werwy i dni przepełnionych optymizmem. Odpowiednio przeprowadzony odpoczynek jest kluczem do SUKCESU!

 

DSC_0186

 

Żeby dobrze się wyspać to trzeba mieć coś wygodnego, fajnego i ładnego. Firma Muzzy Nightwear ma w ofercie ładne piżamki. Razem z Muzzy organizujemy konkurs. Nagrody są następujące :

1. Szlafrok + piżama „Atlantic Oceany”
2. Piżama bokserka żółta
3. Piżama kremowa „Coffee is my passion”

Zapraszamy serdecznie do udziału!

 

konkurs

 

DSC_0176 DSC_0192