Świat FIT ogarnęła moda na fitboxy (pudełeczka ze zdrową żywnością). Jest to ciekawa alternatywa, ponieważ zamawiając fitbox tak naprawdę nie wiemy co dostaniemy, jednego jesteśmy pewni – będą to zdrowe produkty.

Dostałam fitbox od HEALTHBOX  a w nim :

 

NASIONA CHIA

2

Nasiona chia, czyli szałwia hiszpańska. Nasiona chia bogate są w wartości odżywcze i właściwości zdrowotne. Zawierają kwas omega-3 (wspomagają pracę mózgu), błonnik (poprawia metabolizm), mają zdolność do zatrzymywania i wchłaniania wody w organizmie. Nasiona chia polecane są również osobom chorym na cukrzycę oraz nie zawierają glutenu.
Nasiona chia możemy dodawać do przeróżnych potraw m.in. owsianek, jogurtów, sałatek, zup.

 

 PŁATKI ORKISZOWE 

5

Płatki orkiszowe zawierają błonnik, żelazo oraz wapń. Idealne na śniadanie! Dostarczają dawkę witamin oraz energię na cały dzień. Dobre dla małego i dużego człowieka. Można podawać je z jogurtem, owocami suszonymi lub świeżymi, musem owocowym lub pospolicie z mlekiem.

 

OLEJ KOKOSOWY

9

Olej kokosowy nie zawiera utleniaczy, dlatego jest zdrowszy od olejów stosowanych przez większość osób. Potrawy przyrządzone na oleju kokosowym  są bardzo dobre. Olej kokosowy ma również zastosowanie w kosmetyce. Przy zakupie oleju kokosowego należy zwrócić uwagę na to, aby był extra virgin, tłoczony na zimno.

 

MORWA CZARNA

8

Z morwą czarną styczność mam pierwszy raz. „Morwa czarna to źródło witamin A, B i C, flawonoidów, kumaryny, cukrów czy taniny. Preparaty z morwy czarnej spożywane są zwykle w celu obniżenia poziomu cholesterolu oraz glukozy we krwi, a także by nieco okiełznać apetyt.” Morwę czarną możemy dodać do koktajli, jogurtu, sałatki lub zwyczajnie zjeść jako przekąskę.

 

KUKURYDZA I ANANAS LIOFILIZOWANY FRUPP

6

7

„Żywność liofilizowana – żywność konserwowana metodą liofilizacji, czyli suszenia po zamrożeniu z zastosowaniem obniżonego ciśnienia. Żywność liofilizowana jest odwadniana poprzez usunięcie od 70% do 96% wody. Powstrzymuje to rozwój mikroorganizmów i bardzo spowalnia procesy enzymatyczne.” (źródło : https://pl.wikipedia.org/wiki/Żywność_liofilizowana)

Kukurydza oraz ananas mogę być dodatkiem do owsianki, jogurtu, sałatki, zup.

 

KOKTAJL WARZYWNY 

3

Kubek warzyw – zdrowsza wersja gorącego kubka. Producent zapewnia, że produkt jest bez konserwantów i chemii, stworzony z suszonych warzyw z certyfikowanych upraw. W składzie na opakowaniu wypisane są same warzywa. Wypróbowałam produkt, po otworzeniu opakowania czuć warzywa, nie czuć chemii. Smak ok, trochę czułam wodę, ale spróbuję następnym razem z mniejsza ilością wody w kubku. Co do składu, braku chemii i konserwantów – pozostaje mi wierzyć w zapewnienia producenta. 😉

 

CO SĄDZICIE O FITBOXACH? ZAMAWIACIE/KUPUJECIE? 🙂